Zasady Zakupu Polskiego Węgla Z Tauron Wydobycie S.a. W Oddziałach Kapost - Aktualności - KAPOST Sp. z o.o.
Powraca Południowy Koncern Węglowy!

Niemal równo rok po wyjściu z Grupy Kapitałowej TAURON i zmianie struktury właścicielskiej, z dniem 2 stycznia 2024 roku spółka TAURON Wydobycie powróciła do poprzednio używanej nazwy „Południowy Koncern Węglowy Spółka Akcyjna”.

Zmiana dotyczy jedynie nazwy (firmy) spółki i jej systemu identyfikacji wizualnej, a wszelkie pozostałe dane jak NIP, KRS, REGON, numery rachunków bankowych oraz adres siedziby pozostają jak dotychczas. Powyższe nie ma wpływu na relacje z klientami i kontrahentami, nie powoduje żadnych modyfikacji w zakresie zaciągniętych przez spółkę zobowiązań, czy też wzajemnych praw i obowiązków wynikających z zawartych przez spółkę umów. Zmianie ulega adres strony internetowej z www.tauron-wydobycie.pl na www.pkw-sa.pl Spółka będzie funkcjonowała jak dotychczas, w oparciu o zakłady górnicze w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach, jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa.

Przypomnijmy, że początki działalności spółki sięgają 2005 roku, kiedy to powstał Południowy Koncern Węglowy. W 2007 roku Południowy Koncern Węglowy dołączył do Grupy Kapitałowej TAURON, po czym w 2014 roku nastąpiła zmiana nazwy przedsiębiorstwa na TAURON Wydobycie. W 2016 roku do zasobów TAURON Wydobycie włączono Zakład Górniczy Brzeszcze, od tego czasu spółka eksploatuje węgiel z trzech kopalń: Sobieski w Jaworznie, Janina w Libiążu i Brzeszcze w Brzeszczach.